Go to content Go to menu
 


Macedonian

 

Top of Form

www.ricepullers.in 09425636422 + 09981011455 ईस्टइंडियाकंपनी 1818 चावल खींचने सिक्के से असीमित पैसा बारिश, लौंग टचर, 2 बिच्छू 5 + килограми शराब बोतल रु. 32000 विक्रेता & बल्ब ट्यूबलाइट क्रेता, 20 नाखून कछुआ, डबल इंजन दो मुंह सर्जरी साँप, बोलता उल्लू - मोर के अंडे, लाल प्याज, इमलीपलाशहर्बल पेड़पौधों, लिलिपुट, नंगा दर्पण, पीतल गिलास, काली हल्दी, इंदिरा गाँधी सिक्का, 5-10 -100 रु, अखबार में विज्ञापन - मोबाइल डकैती, श्रृंखला कड़ी योजनाओं - डकैती और अन्य अफवाहों से लुटने से पह्ले कॉल करो - ENG. भट्ट g
Јас не Со ова предизвик на сите дека јас не сум Чај wala или daruwala но машински инженер што имаат искуство на истражување во странски земји со десетина книги, напишани вклучувајќи ги и 90 crore Ки barsaat & asimit Noto Ки dhanwarsha објавени од страна Randhir Prakashan, Haridwar, кои стои на број еден позиција во такви видови на книги. Покрај една деценија на инженер работно искуство и докторска диплома по економија сигурни себеси ZINDA Ганди. Производство на повеќе од илјада шишиња, повеќе од сто на шише Фабрики и patta, cddeshmukh сите видови белешка, Neel хемиски, 1970 еден рупија монета 12 грам тежат и стотици такви предмети јасно покажуваат дека kreta да Hota hi nahi тој. Бараните е недостапен и усно стих. Ве молиме чест мојата длабока студии во спротивно ние ќе го уништат нашите себе и мојот направи мојот мобилен број 09425636422-09926395795 на сите Индија телефонот за сите поврзани прашања. Јас инженер Divesh Bhatt произведени 52 ЕИЦ шишиња. Имам крстот РС. 5, JPTaylorRs.10, PATTAeic1818BASTAR, DRP, NEELfunction хемиски, шише полнач, 20, був, Rs1 на 1964,82 и сите, вклучувајќи RPLPNMPMMIRROR. Ве молиме посетете ја веб-сајтови преземете LOK Adalat на хинди и да ја преземете видео пред да не ги пропуштите повик 09425636422 + 09926395795 да биде дел од операцијата спаси Индија.

Инженер Divesh Bhatt - 09425636422,09926395795

Е-пошта - dbdkbhatt39@gmail.com dantewada420@gmail.com

Застапник K.N. Синг - 09425595831,07697128497

Bajrang Baghel - 09424154123,09479024184

Randhir Prakashan, Haridwar - 01334226227,
              

                             Јавен форум

Сите факти и вистината на овој емитување се чисто имагинарен и сите личат на било кој формат е инцидент.

Во јавен форум жртви денес се писателот на "90 crore Ки barsaat" и на "asimit Noto Ки dhanwarsha објавени од страна Randhir Prakashan Haridwar. Овие книги создаде нов камења на индискиот издаваштво. Авторот е инженер весник во јавните Одделот за здравство на Чатисгар владата, но тој се занимава во шише, монета, антички предмети и се активностите кои се законски забрането, иако неговите хоби се да истражување и да се направи нешто ново со неговото истражување искуство во странски земји . Во јавен форум е да се наплаќаат Шри Divesh Кумар Bhatt како критична писател.

                                            КРИТИЧНИ писател

Сидро (1): - hellow & хаи за секого гледа LOK Adalat / ААП КИ Adalat EK MULAKAT живеат и ексклузивни за вашиот омилен канал?. Жртвата денес се Шри Divesh Кумар Bhatt, кои би требало да биде критична писател или будала лице да пишувате на глупави прашања.

Divesh Bhatt: - Добро утро до сите читатели / гледачи. Во мојот прв критикуваше книгата'', 90 crore КИ BARSAAT "содржините со неа се истражувачите научници проследено со воведувањето на ова прашање. Поговор содржи потребните елементи на методологијата за истражување и опис на разни монети, по огромниот дел од истражувањето. Огромниот вклучува мајмун бренд 1818 паричка, Ана од 1962 година, gandhian монета, СОНЦЕТО бренд 20 Paisa, риба бренд еден рупи, Почитувани бренд пет рупија, коњ бренд паричка и многу повеќе колекцијата на озлогласената монети и многу методи да извлече Satta број и неверојатна пари дожд . Следното поглавје вклучува свилен светот на одредување на раѓање, чудата на HARJOD, прво јајце од црна кокошка, Средно пари, желка на 20 нокти, IMLI КА Банда, девет точка пет инчи бронза стакло, хипнотизам со црни куркума, говорејќи був, со цел ме бог, злато фабрика, продажба на бели PALASH, осигурување од 90 езерото, неограничен пари дожд сум RAM меморија Lalu Мамта формули на фалсификат. Последниот дел од тезите содржи вистината на чуда и датум мудар колекција на SATT броеви. Во следниот дел на комплексноста се вклучени во'' ASIMIT Noto КИ DHANWARSHA'' на прашања се над проследено со нилски коњ 50 Paisa монета, лав и CHIND четвртина Ана, 1939-1964-1970-1982-1994-1995 еден рупи, објавувањето VI, Викторија,четвртина Ана и многу повеќе за дуплирање и неговата идентификација, грабеж и пензионирани трговци на дажби продавница, резервоарот за драмата на RAMPUT селаните и, исто така, гласините за пари дожд меѓу селаните. Поговор содржи се HATTAJODI, SIYARSINGI, Веер NUKH, кокошката убиец BHANWARMALI & GARUD и нејзините тестирање, јајце на був-peahen и dynosour & полнење и roberry преку монета, шише ЕИЦ 1818, алка во синџирот шеми, статутот на 8 метали, Lebo, прибор и Patta фабрика, апликации од однапред инженеринг, грабеж во злато преку двојно пари во шест месеци и во вработувањето, рекламирање во вести хартија на мобилни грабеж, Е грабеж, Е hawala итн последниот дел од тезата содржи Satta броеви заклучува дека побарал статија е недостапен и на побарувачката на располагање стоки е нула. На дупликат стоки не може да биде произведен од мене друго спротивно Набавувачот не е исто така достапна. Постоењето на партијата е исто така сон дали полнењето ниту е можно ниту хемиски постои. Постои само грабеж и гласини вклучувајќи магнет и прозорец. Можеби тоа е начин да се уништи Индија целосно преку пренасочување на подвизи во непрофитни активности. Со исклучок на горенаведените мојот прв истражување'', ​​BAL PARYAWARAN'', д-р истражување'', ​​УНИЦЕФ'', раст модели истражување на хартија ", под објавувањето'', Тантра мантра''," апликација на однапред инженеринг'','' општество и социјална инженеринг'','' однапред економија'','' однапред цртеж и примена'', итн се мои факти во служба на општеството.

Сидро (2): - Зошто се бара од вас да напише многу и повеќе од одредбата на член на кралското семејство приход е подобар пакет во песни, приказни и воопшто книги? Што е случај на вашата нарушување освен на пишување на будали?

Divesh Bhatt: - Јас го пишувам само вистината и ништо лошо во мојот разум. Дозвола на пишување со грешки не може да биде доделена од страна на моите родители. Јас ги почитуваат фактите, ја говорат вистината и правам што да рече и веруваат во фактите. Не сум во можност да се соберат 5-6 англиски јазик, математика или социологија книги проследено со необичен објавување + превод и небезбеден секс приказни.Обезбедувањето на кралското семејство приход не е дозволено со мојот работодавците, но може да се забележи дека секоја книга во светот не може да биде повеќе вредни од било една страница напишан од мене. Повторно, тоа е предизвик за сите за да се докаже мојата длабока студии во едно необично, јас ќе се запре натамошното пишување. Тоа е и причината да ме бог наместо камен статуа од страна на defaulter менаџери вклучувајќи БАБА на KHANDWA, PUSKAR и селаните на KORAPUT, KOTPAD и околината ANDHAR ORRISA. Јас финансираат два четири тркала нано автомобил + 2 мотоцикл да се олесни мојата слепи следбеници и да погодност од нив да стигнат до бог на време на Дивали & ЕЕД.

Сидро (3): - Вие сте виновни за повторување на материјата и, исто така, да се сугерира 120 / - грабеж по 250 / - заработка.

Divesh Bhatt: - Во времето на објавувањето на првата книга, јас бев недостапен во Индија. Отидов на странските земји да ја видите тесто начин на истражувачки активности, но како што јас се врати во Индија, сум го видел мојот нецелосни книга објавена од страна Randhir Prakashan, Haridwar како испратам мојот водич КЛ Nishad (BHAIRAMGADI). Го прифаќам недостатокот на квалитет и квантитет, резултираше во уште едно издание во серијата на книги. Повторно може да се забележи ако тој не се најде вредност за парите, јас ќе се вратам Rs.250 плус Rs.120 еднаква на РС. 370 од мојот 25T + ...........

Сидро (4): - Процесот на номенклатурата на вашите книги (НАСЛОВ) не е научна начин.

Divesh Bhatt: - Порта во црковната порта се водат за исчезнати и мајмуните се недостапни во Bandra. Ако го направам лажен да се подобри индискиот да се молам да биде во право, дали тие ги почитуваат? Ако јас го пишувам "пари не може да се врнеше" сето тоа да се продадат? Ако не се selled како јавноста да се чита? Ако не се чита како е можно да се спроведе операција спаси Индија? Тие читаат и змејови, но група на разбојници постојано rumoring Р.П. ЛП пратеник Н.М. пратеник ОГЛЕДАЛО како во приказната на гулаб и DADI Wale БАБА Г. Бидете патриоти, ние не ќе се соочи само вистината, но само бог, исто така, по пауза. LOK Adalat тврди писателот да се стави на напорна работа надминува неговите физички граници резултати во квалитетот на излез.

                                    EXTREME тешко работник

Сидро (5): - Ве молиме кажете ни твое образовни квалификации. Дали сте правно писател или будала? Што е на врвот модел?

Divesh Bhatt: - Јас застана на првата позиција во училиштето во HSC, истовремено премин PPT "на база квалификациите на инженеринг" проследена со Amie (високи техничар) и диплома за уметности, како и. Под дозвола на работодавачот јас повторно застана УНИВЕРЗИТЕТ TOP економија (златен медал). Основните квалификација на предавач UGC НЕТ & VYPM SLET се докажам како правен писател и овој интензитет на врвот на моделот и нано ЛС BS4 дефинирани секира за да стигнат до врвот. Јас ги поднесоа мојата теза за "УНИЦЕФ'', тврдејќи сексуална експлоатација како документарен фото доказ, но залудно поради непознати GAY концепт со мојата жена водич. Јас исто така, предупреди NITHARI СЛУЧАЈ да спасат деца со десетина животи, но никој не верува мојот глас.

Сидро (6): - Ве молам појаснете животот на децата во детали?

Divesh Bhatt: - глупави TANTRIK на dhamtari (chattisgarh) не само claimer пари дожд преку јаже, но нејзината занимаваат со 25.000 / -, исто така, во готово. Една група од 3 деца (возраст меѓу 10 г до 16 г) предизвикани убиство на 12-годишна дете како виси до смрт проследена со уште три убиства што резултира во проширување на банда како една десетина од озлогласената криминалци. Групата не можеше да сфати дека никој не е на купувачот и сите се гласини, но област pulish отпуштен 302, 304 IPC и го стави на убијци зад ѕидот на bastar затвор како што се објавени во весниците. Во бескрајната синџир на криминал, ако јас бев во можност да им се доближиме - би можеле да заштедите на директните животи од десетина деца, вклучувајќи затвор посетители.Сидро (7): - Ти и самиот пијан MCDOWELL 20:00 до indults проследено со Нано посета на примероци со овца од 12 број?

Divesh Bhatt: - Јавните службеници и бирократи се вообичаено на корупција во сеќавањата на Махатма Ганди или PM, КО, Б.М. итн правен советник В.Н. Gadgil на нашиот единствен дама PM екс. Индира Ганди врши Десет милиони Па Шема вклучувајќи езерце и езерото со изненадувачки и за прелевање на истите во рамките на сезоната за да се кандидира на системот на вработување. Всушност зборува на политиката беше добитник на Нобеловата но тоа беше или потценува или протекоа во bearcats, со што целиот на документи само. Во истиот контекст DKBRY за урбаните и суво за рурален луѓе има за цел да се спаси Индија со производство дупликат статии заштеда на Индија од страна на странци и Англичани. Во рамките на овие активности на заработка од 5000 / од Bablu Sahu сопственик на максимум 100 MC инвестирани да се истражат од индискиот уништувачи покажа профитабилен еднаш, но кои се корисници на Тата Индика патување со воз од Андра лекарите да продолжите кражба на една десетина од ориз и чешне зрна од merchandiser продавница? Тие се повторно на жртвите од ZHADI (377) и небото посети резултати во кого луксуз, неверојатно нема.

Сидро (8): - И како да го направите земе бисквити во Болеро?

Divesh Bhatt: - Кога ќе се соочи интервју за група на не возрасни defaulters во натопи пари, тие планираат да купат Mahindra Болеро во рок од 48 работни часови на пр. во четврток, што резултира во бегство од себе од страна молат над износот HARI Пети во неколку минути за доручек. Од начинот на кој налетав голи без огледало и левата долна облека, оригинално и изворно се подготвени за аукција и Ganja шверцери се поканети со Шкорпија. Ако провалници се успешни во нивната цел, тие ги купите Xylo Е 8, е мит. Ве молиме најдете листа на бисквит возила за n.a.

КОМЕРЦИЈАЛНИ ВОЗИЛА возила во лична сопственост

        алфа Болеро

        gio Reva

        Navistar Шкорпија

        maxicab Тар

        Genio verito

        Maximo actyon

               tourister претседател
korando, Kyron, Rexton, rodius, xuv 500 и ZLX m2dicor хибрид
        Јасно е дека јас сум најмногу секира индиски од Махиндра.Па затоа е препорачливо или да се земе злато бисквити или да се земе PAN (iku) во командант без круна кочница, но на крај, ако се јаде Parle - Болеро е најдобар.
Сидро (9): - Вие се бара да љубезно резимираме анкета наместо долго меморандум.
Divesh Bhatt: - Од списокот на 12.500 мобилни броеви со име и адреса правам осигура дека сите се defaulters исклучок bajrang.
Сидро (10): - hellow. овој човек е BAJRANG Baghel, богот?
Bajrang: - Ова е фактот на сто илјадници рупии луѓе анкетирани од страна на офицер и ми апстрахирани единствениот чест во светот, но може да се забележи дека неговиот следбеник доцна Ананд Rajak - Механичко на двојното километража без допирање на моторот беше доста верен. Друг близок на него се залагаат KN Синг не поразат секој случај, бидејќи неговата практика.
Сидро (11): - Синг Saheb е недостапен но ве молиме да ни кажете начинот на редовни успехот на адвокат.
Divesh Bhatt: - Секоја личност во бизнисот е слепа ако коњ пријатели бруто она што тој треба да јадат? Јас сум советник cum преведувач на Синг Saheb, кое е работодавец од десетина јуниори и службеници. Овој адвокат е апликатор на интернет во вишокот и има стотици на закон книги. Отпрвин тој зема студија на случај проследено со постарите советуваат вклучувајќи Bilaspur и Врховниот суд правници. Тој е сопственик на Сузуки автомобили и мотоцикли, подарок од татко во законот и Херојот Хонда со мојот Нано обезбедува погодности во приближување факт. Тој, исто така, да се добие објект на лаптоп Samsung со Samsung AC комора и повеќето од неговите белешка лист се или подготвени од страна на мене или одобрена од мене. Така сите одлуки се во корист на него е тајната на успехот но тој зема целата 100% такси во однапред и не постои шанса за враќање на надоместокот за победа.Сега некои жртви тврдат defaulter или не ownest но тој е WAKIL број 1.
Не пропуштајте БАБА Г KE PRAVACHAN но по паузата.
         Писател тврди време запоставување!
Сидро (12): - Можете да потрае спиење часот, разбуди 10:00.Како ќе го добиете вашиот мобилен добива нон-стоп 12 + ж работење.
Divesh Bhatt: - Тоа е точно дека јас не се разбудам во последно време. Ова е од причина дека моето време на повик е 9-12 часот. На цела Индија линија за помош броеви за хендикепирани лица 09425636422 + 09926395795. Овие броеви се наоѓаат во моето писмо рампа, плочка со името, службен печат и, исто така, на интернет facebook.com. Овие броеви се, исто така, работи во сценариото на интервјуто.Имам волонтер помагачи во истражување и звучник + Помошник + Meson се веќе достапни во мојот праг. Се обидов мојот најдобар дури и од врата до врата услуга на сите читатели, но малку знаење е доста опасно, како во приказната за ABHIMANYU. Затоа јас се остане на мобилен до батеријата ниска на повикувачот и мои броеви се секогаш зафатен во моментот. Имам една тајна Vodaphone број за лична употреба.Ние може да се стави место строга цел да се земе дозвола од себе пред да влезат во монета бизнис.
Сидро (13): - А што е всушност бескрајниот заклучок? на пример, се опише Индија во вашиот сон?
Divesh Bhatt: - Постои група на мобилни разбојници да јадат 17.000-83.000 на клиент како аванс за финансии. Тие се обезбеди лаптоп во вредност од РС 6999, па се DK Bhatt е половина ум за купување на истиот за R. 15.000. Групата, тврди решение на било каков вид на проблем, вклучувајќи дома конфликт, Satta, gadadhan и полнење на монета. Тие ги користат Е пошта ид, HDFC проверка и сите модерни капацитети на Е плен. Три броеви на живи мртви тела во Geedam град Chattisgarh, горе формули (злато) на трактор специјалист, Manoj Dammur Rs.2500, 1360 во магнет и грабеж parrarel ме упатија да се напише во длабоки. Најмногу искрен човек во Индија (Bhagwan g) вели дека десетина од Jwellers во главниот град на chattisgarh може да избега пред Дивали.
Сидро (14): - Вие беа обвинети за небрежност во јавна работа од страна на вашиот суб дробен офицер во 2002 година. А луд офицер извршил самоубиство и SDO стана направен. Што е ова драма? Ќе се добие убав плата од 25 т месечно и на F тип голема бунгалов. Зошто да се обврзат небрежност во работа?
Divesh Bhatt: - Во текот на процесот на универзална доказ на хипотези бара полицијата верификација за пасош. Во моментот комесар на полицијата, град, Hoshangabad ме чуваат под старателство за 72 + часа. Ова беше причина за мене отсуство од работа за една недела резултираше во такви објаснување во шах со провалник изведувачи тврди ограничениот ум на Индијанците. Ако еден офицер станува луда по отпуштање известување за мене или некој се обидува да се јаде храна определена за ZINDA Ганди и се самоубива, тоа е нарушување на системот. Ако време чувар вози својот циклус на железничките или оди на платформа со половина ум SDO или продавач на зеленчук се сокрива зад авто Piggeo (надарен од мене), сите се последица на системот. Интересно е да се напомене дека кучето не се запознаени од рикверц во возила.Тие го виделе сите возила во напред работи само и практиката на лаење го доби од нив во природата. Авторот е вообичаено за фрлање кучиња во обратна насока. Тој има 15 години искуство за такви активности, но во однос на гуру зујат тоа е да се напомене дека децата на 19-от век слушаше приказната за млекарот и мајмун, желка и зајак, драги и камила, итн, но сега дена во 21 век наместо компјутерски и технологија, тие се добива практична обука на прозорецот, магнет, хирургија и фалсификат. Кој е DONGRE? Кој е организатор на индиски роб? Кој му рекол на нужно на нилски коњ во 50 Paisa? Кој изјави да се напише SATYAMEV JAYTE во една рупија на 1970 година? Повторно, тоа е невозможно да се открие организаторот на лажни валута или на различни техники на тестирање валута на пример телевизор, крушка, цевка светлина. Васко г гама и Англичаните беа делумно успех во добивање на Индија роб туку во 2 часот години. Така, единствената цел на мојата длабока истражување е да се идентификуваат проблем меѓу селаните и инвестиција од 25 т месечно од последната деценија заклучува секоја страница на книгата да го замени RAMAYAN, Mahabharat, Библијата, Kuran, Geeta и тоа е историски чудо за да го вклучите во секоја библиотека.
Сидро (15): - Што е управување со времето?
Divesh Bhatt: - 18 + ж работат со 100% ефикасност е управување со времето.
Обвиненијата се продолжува на Шри Bhatt и тоа не е можно за да ги тргнат од него.
LOK Adalat обвиненија Д К Bhatt како оштетени Gunda.


Сидро (16): - Имаме слуша дека исхрана е повеќе од двојно од нормален човек. Уште сте гладни, зошто?
Divesh Bhatt: - Пред да влезат во влада работа, јас бев Pappu PAHALWAN во Виџај Компјутери и клуб, Hoshangabad (пратеник). Поговор исхрана остана висока и стари потрага тело е знак на зголемување на знаењето. Сачин Тендулкар направени век на векови, но сепак глад на траки, на ист начин го правам се соберат знаење.
Сидро (17): - Ова значи дека пијат многу!
Divesh Bhatt: - Јас не имаат пијан во целиот мој живот. Јас исто така не сум заинтересиран за глад секс.
Сидро (18): - Вие сте во брак, би требало да биде пре веројатна.
Divesh Bhatt: - Јас сум подготвен да се слуша defaulter, не faitfull, тркач, јаде, измамник, луд, nonsence итн. Тоа е повторно да се забележи дека одложувањето на бракот поради семејни причини и BABAg се идентични номенклатури.
Сидро (19): - Што е ова babababa?
Divesh Bhatt: - clearks се живеалиште на Индија од британското владеење. Баба се наоѓаат на тротоарот во близина на станиците имаат конфекциско влакна на лицето. Овие Баба беа добивање на бизнисот на Дарма но тие фатен фалсификување на двојно пари. Сега овие Баба се reburying Бабу на 1-ви ден од месец преку посредникот на инженер предизвикува долгорочни губење на верата на еден човек на Баба & Бабу.
Сидро (20): - Вие имате дадено 5t, 5T, 12t, 11t корупција за д-р, пасош, странски патување, условна казна, промовира. bunglaw.кој ги инвестирате 85h + 24 125.000 во шише, 8500 / во PATTA, 70 80 часот во Neel хемиски, 20T + nano во РС. 10. Ти најде 6t продажба цена на 13t набавната вредност cddeshmukh крстот пет 3 драги. Во овој 6t сте платиле 3t да ICICI firozabad за понатамошни бизнис и за останатите 3 т ве молиме дефинира Дадар, Bhaikhala, Chinchpokli, Dahisar и Biowar автобус стојат
Divesh Bhatt: - Како што реков постојат два заменици на работа, или нула или знаеш. Јас изјавувам дека во инженер работа 11 година, не сум стигнат дури rs, 10 како корупцијата. Јас не заработуваат пари па дури и РС 5 во мојата работа и сите мои квалитетни дела беа во отсуство на донација. Еден може да се провери мерење книга број 119 и 120 за дека со бележник од 3500 / дадена од страна на изведувачот да ме не како дел од корупцијата, но на надоместок на China Mobile купени во Делхи вреди РС 8500 /. Овој изведувач Панде (Г мора) илустрира американски метод на ООП + поттик, но залудно поради причината дека тој предава во пијан и тој исто така предложи да се меша вар камен со малку износот на Гипс да се направи алтернативна цемент и да се направи градежништвото подниска цена со висок квалитет.
        Сега може да се слуша дека овој 3 L промет може потрошил во 10 L пари од мојата плата и речиси половина износ на заработка во продажба на овие ставки. Овој вкупен износ надминува 15 сто илјадници рупии рупии и овие се натопи инвестиции за да се спаси Индија.
        Овие имиња се слушавме како на некои железнички станици, каде што го најдов три нови влегува на монета бизнис, во кои една беше LAMBU, а друг беше TINGU. Тие ми кажаа да ја посетите интернет да се види 9 инчи ориз влечење сад, се занимаваат со 1 т crore, знак треба да се преземат 10 crore пред сабота. Му реков на Р.П. да Hota hi nahi тој, C до Hota hi nahi тој, Gorakhpur е 3 дена работи со воз, денес е понеделник .............! Lambu g рече Аеро авион зема на 6 часа, исплата е да бидат собрани од страна чек .................! сега Tingu Г мене би требало на ZANDU.
        На ист начин отидов AJMER на makkamadina на Индија за бескрајни обратна да купите 2 парче 3 драги крстот 5 во 15.900 16.700 22.000 трошоци. Во таа валута еден од драги седеше беше глупости причина. Било кој начин две стари лица на возраст од 65-70 година во кој беше бенгалски, чие пријателство беше на 65 години, живеел во biover речиси 70 км од Ajmer, ме повика да дојде. Како стигнав на градот, велат тие имаме purchased12 книги од Munna kabadi. Сите содржани мобилен број на писателот, ние пропуштите нарекува за сите. 6 успеа да стигне до мојата нога од утро, две се на железничката станица и два се во автобусот стои. Еден ќе дојде од страна на аеро авионот и си дошол 2 часа доцна. Задоволство ни е да ве однесе од наздаровје Chowk. Сега со исклучок на непотребни предавања, сум видел стотици Дадар стилизирана валута, тие изјави еден рупи белешка потпишана од РА НА Malhotra може да ја продаде едно парче во РС нула, две парче во РС НУЛА три парче во РС нула, четири парче во РС 5 Лат пари но тие забораваат дека партијата не постои. Секс специјалисти се јавите на Illahabad (UP) за магнет, јавете се на лекар за прав HAJMOLA влечење ориз до 9 инчи минатата недела, две устата змија на Bulandshahar, обемна работа на терен и континуирано истражување со нон-стоп работа ме натера само овластено лице да се направи телефонска линија за помош но јас сум повторно збунети да се најде на количеството на монети ум во општа селанец. Грабеж во магнет монета покрај езерото од страна на инженер кој се конструирани така што фунта, оставајќи кокос продавница бизнис за R. 10 две паун, пропуштен повик од indult за купување на истиот и adiwasi плен ме збунети, кој е Маја. Мојата континуирана faller збунети што Mayawati не е cm, таа се наоѓа во Ganga реката, но таа не е пари, како Laxmi Bai најде во Jhansi cantt. во РС. Хари Пети.
Сидро (21): - Вие се тепани три број на полицајци во Thana на Тана, еден застапник во окружниот суд, двајца лекари во болниците, две селаните во улица и, исто така, вашите службеници во канцеларија. Ова неделно обновување тврди дека кривична на IPC 294
Divesh Bhatt: - Како што знаете дека бев менаџер и производител cum продавачот на ладилникот и Jalpari моторни пред владата инженер, но закуп на остатокот finaced име недела од страна на будали. Полицајците ме beated и eated мојот нос како на Индира Ганди, почувствував 20 на оние 19.Лекарите уживаа сонот на мојот kidni продажба. Ова 16 години LLB студент сонував и пресметува добивката на дете со продажба во камилата трка во Арапите и селаните беа живеалиште на маја држава UP. Сега имајте на ум ќе победи на компјутерски продавач во продавница, продавач на зеленчук во авто, defaulter фабрика менаџери во нивното место на живеење cum шише производствени погони. Индија е топката, тркалање од патеката, ги зачувате во спротивно ќе падне. Јас се affraid на 25 тип полицајци, 50 вид ТИ и 5-10 СП-DSP бидејќи заштитата е друго прашање во секој случај.
Сидро (22): - Вие скрши бравата на вашата канцеларија и на 07 LIG, H 18, G2 G35, F2 и исто така ги дефинираат МИГ II 36, HIG 378, 11 бр. Makan и лифт wala bunglaw.
Divesh Bhatt: - Јас бев само посредник во влегување во нова зграда, како за на усна наредба на Окружниот колектор. LIG 07 е храм на монети бизнисмени, H18 е излетничко место за приказна на еден пар на часови, G2 е резиденција на 2500 / defaulter, G35 беше двојно заклучена, наместо на кршење како на G38 и на крај F2 е единствениот надомест на колекторот да биде домаќин на читателот и следбеници, а исто така центар на групата исхрана. MIG36 и 11 нема Makan се направени од страна Sada и 378 е за изнајмување сопственост бунгалов.Лифт wala Bunglow зад колектор бунгалов е заеднички потфат сон на себе со поборник KN Синг, кој беше изградена нов устав во кој тој го објаснува IPC 448.
Денес таа се повторно обвинет за Divesh Bhatt дека тој зборува многу, но залудно.
Сидро (23): - Вие извршат КРАВЈО ..................
Divesh Bhatt: - крава најде лево, но ако сопственикот на кравата (полицаец) ги исполнува, го тепале многу.
Сидро (24): - Вие извршат ако 5 тесно ...............
Divesh Bhatt: - Ако 5 е исправен, тоа е се занимаваат од 220 арапските сума на пари. Ако SATYAMEV JAYTE напишани во предниот дел, тоа е се занимаваат од 30 tc. Ако 1995 печатени, тоа е се занимаваат од 1л доларот и ако Аеро авион станува несреќа како ги откриваме главната плоча, во написот може да чини 17.725 К но тоа е мора да биде присуството на лаење куче во кои што јадат белешка наместо овчо и тоалети исти.
Сидро (25): - дека кучето ................
Divesh Bhatt: - куче на улица јаде 15000 сума на пари. Сега седат и да чекаат да latrine на кучето, бидејќи тој ќе се извлече само пари.

Сидро (26): - Ова значи дека ќе извршат многу, но залудно.
Divesh Bhatt: - Во циклусот на монети игра тоа е политика да се бара стоката која не се на располагање и ако некој вид на стоки се најде во пазар во близина на Ganga реката, глупави лица извршат многу му недостасува во тоа. Формулите на превозот се формулирани за да го уништи целиот систем, но никој не е на купувачот. Сите живи мажи се наоѓаат во еден циклус на будала-медијатор-тестер-финансиер лица, но партијата не преживее во минатата година. Почитувани мајмун бренд мажи, мислам, РС 1 не е доволно да се купат лекови од мајката. Rs, со грејс 5 не е способен доволно млеко купување за бебето. Две и пол рупии не е валидна пари. Rs, со грејс 10 затечен во две паун и РС 100, ако содржи орел не може да се кандидира во пазар се должи на огромниот 4 големина. Ние не можеме да се стави медицина на мајка во 3 килограми шишето и aslso не можат да пијат вода во тоа. На шишето не е пасош на Пакистан и ако се направени со кофата, може да се фатени во шверц. Значи, зошто е ова желни и глад? Знаете дека половина од нашата популација е жени и половина од нив се деца. Тоа е политика на Англичаните да не преживее Индија со навикнување на комонвелт, крикет, пол, satt, монета и шише до 20% работат лица. Ве молиме чест мојата длабока студии во спротивно ние ќе потполно го уништи. Ова е заклучокот од моите книги.
Сега ние ќе го тестира резултат на јавноста по пауза.
Сидро (27): - Сега молам цитирам порака до Индискиот преку овој форум.
Divesh Bhatt: - За да го отстраните гласина на пари дожд, постојат само алтернативи за размената на системот или да се дизајнира валута со DK Bhatt слика. Ова исто така ќе предизвика решение за црни пари и inflaflation со економска еднаквост, како и.
Сидро (28): - Кои се вашите очекувања од страна на Владата преку овој форум?
Divesh Bhatt: - Од Dantewada е naxal област, тоа е мора да имаат полициска заштита за сите нас TEEN Мурти.
                                             VOLCABILIRY
Пример: - Набавувач на моите книги, интернет корисници, гледачите и јавни принудени на монети бизнис.
ZHANDUBAM: - организатор на 6-8 лица, трошоци пари
Набавувач: - Недостапни гола БАБА извршат 20 L на 20.
BOLOBABA: - Заработени 6 L, бара Deshmukh чичко.
Резервоарот на Rampur: - Тоа е последниот создавање на татко ми.
Пациентот на Kolhapur: - пребарување близнак за парите дожд не на goooooo. Тие се обврзани да ги пренесат Bareli од Агра Веднаш. Остатокот од деталите на прашалникот може да се најде во моите книги.
                                            ПРАШАЛНИК
1 - Само сон - Само РС. 1 Индија .......
2 - Хоби - Бисквити во Болеро
3 - Драма - резервоар драма SHOLEY филм
4 - Возила сонував - Xylo Е 8 црвени и Болеро m2dii
5 - филм - Daulat Ки Јунг
6 - Херојот `- Tatttttttti ........ Kapoor
7 - Gadi - Платина ATCT
8 - Pakwan - khyali pulao
9 - Избор логото - Фати долна облека
10 - животните - нилски коњ и драги
11 - Птица - Peahen & орел
12 - Кинг - CDDeshmukh, РА na Malhotra, ЈП Тејлор
13 - доктор - Костенурка специјалист Asim
14 - Кората - Нано патување
15 - Книги - 1. '90 Crore Ки barsaat "
                                                     2. "Asimit Noto Ки dhanwarsha"

                                             CONLUSION

       Го форумот негира сите обвиненија во текот на писател.Таа тврди да се задржи на физичка и ментална работна сила до граница во параметрите за излез поквалитетно работа. Го форумот сугерира на гледачот да ја напушти монета игра веднаш и наредби 09425636422 + 0992695795 како и сите телефонска линија за помош Индија за секое прашање. На форумот ќе се обиде полициска заштита на групата и да се знае детали од акцијата ве молиме јавете се Randhir Prakashan за купување на книги на писателот. Сите права се задржани од страна на Ricepullers.in Helpline НЕ. : 09425636422, 09981011455 Е-пошта: dbdkbhatt39@gmail.com

www.ricepullers.in 09425636422 + 09981011455 īsa'iṇḍiyākampanī 1818 cāvala khīn̄canē sikkē sē asīmita paisā bāriśa, lauga acara, 2 bicchū 5 + kilogrami śarāba bōtala ru. 32000 vikrētā & balba yūbalā'ia krētā, 20 nākhūna kachu'ā, abala in̄jana dō munha sarjarī sām̐pa, bōlatā ullū - mōra kē aṇḍē, lāla pyāja, imalīpalāśaharbala pēapaudhō, lilipua, nagā darpaa, pītala gilāsa, kālī haldī, indirā gām̐dhī sikkā, 5-10 -100 ru, akhabāra mē vijñāpana - mōbā'ila akaitī, śrr̥khalā kaī yōjanā'ō - ī akaitī aura an'ya aphavāhō sē luanē sē pahlē kŏla karō - ENG. bhaṭṭa g
Jas ne So ova predizvik na site deka Jas ne sum ČaJ wala ili daruwala no mašinski inžener što imaat iskustvo na istražuvanje vo stranski zemJi so desetina knigi, napišani vklučuvaJḱi gi i 90 crore Ki barsaat & asimit Noto Ki dhanwarsha obJaveni od strana Randhir Prakashan, Haridwar, koi stoi na broJ eden poziciJa vo takvi vidovi na knigi. PokraJ edna deceniJa na inžener rabotno iskustvo i doktorska diploma po ekonomiJa sigurni sebesi ZINDA Gandi. Proizvodstvo na poveḱe od ilJada šišinja, poveḱe od sto na šiše Fabriki i patta, cddeshmukh site vidovi beleška, Neel hemiski, 1970 eden rupiJa moneta 12 gram težat i stotici takvi predmeti Jasno pokažuvaat deka kreta da Hota hi nahi toJ. Baranite e nedostapen i usno stih. Ve molime čest moJata dlaboka studii vo sprotivno nie ḱe go uništat našite sebe i moJot napravi moJot mobilen broJ 09425636422-09926395795 na site IndiJa telefonot za site povrzani prašanja. Jas inžener Divesh Bhatt proizvedeni 52 EIC šišinja. Imam krstot RS. 5, JPTaylorRs.10, PATTAeic1818BASTAR, DRP, NEELfunction hemiski, šiše polnač, 20, buv, Rs1 na 1964,82 i site, vklučuvaJḱi RPLPNMPMMIRROR. Ve molime posetete Ja veb-saJtovi prezemete LOK Adalat na hindi i da Ja prezemete video pred da ne gi propuštite povik 09425636422 + 09926395795 da bide del od operaciJata spasi IndiJa.

Inžener Divesh Bhatt - 09425636422,09926395795

E-pošta - dbdkbhatt39@gmail.com dantewada420@gmail.com

Zastapnik K.N. Sing - 09425595831,07697128497

Bajrang Baghel - 09424154123,09479024184

Randhir Prakashan, Haridwar - 01334226227,
              

                              Javen forum

Site fakti i vistinata na ovoJ emituvanje se čisto imaginaren i site ličat na bilo koJ format e incident.

Vo Javen forum žrtvi denes se pisatelot na "90 crore Ki barsaat" i na "asimit Noto Ki dhanwarsha obJaveni od strana Randhir Prakashan Haridwar. Ovie knigi sozdade nov kamenja na indiskiot izdavaštvo. Avtorot e inžener vesnik vo Javnite Oddelot za zdravstvo na Čatisgar vladata, no toJ se zanimava vo šiše, moneta, antički predmeti i se aktivnostite koi se zakonski zabraneto, iako negovite hobi se da istražuvanje i da se napravi nešto novo so negovoto istražuvanje iskustvo vo stranski zemJi . Vo Javen forum e da se naplaḱaat Šri Divesh Kumar Bhatt kako kritična pisatel.

                                             KRITIČNI pisatel

Sidro (1): - hellow & hai za sekogo gleda LOK Adalat / AAP KI Adalat EK MULAKAT živeat i ekskluzivni za vašiot omilen kanal?. Žrtvata denes se Šri Divesh Kumar Bhatt, koi bi trebalo da bide kritična pisatel ili budala lice da pišuvate na glupavi prašanja.

Divesh Bhatt: - Dobro utro do site čitateli / gledači. Vo moJot prv kritikuvaše knigata'', 90 crore KI BARSAAT "sodržinite so nea se istražuvačite naučnici prosledeno so voveduvanjeto na ova prašanje. Pogovor sodrži potrebnite elementi na metodologiJata za istražuvanje i opis na razni moneti, po ogromniot del od istražuvanjeto. Ogromniot vklučuva maJmun brend 1818 parička, Ana od 1962 godina, gandhian moneta, SONCETO brend 20 Paisa, riba brend eden rupi, Počituvani brend pet rupiJa, konj brend parička i mnogu poveḱe kolekciJata na ozloglasenata moneti i mnogu metodi da izvleče Satta broJ i neveroJatna pari dožd . Slednoto poglavJe vklučuva svilen svetot na odreduvanje na raǵanje, čudata na HARJOD, prvo JaJce od crna kokoška, Sredno pari, želka na 20 nokti, IMLI KA Banda, devet točka pet inči bronza staklo, hipnotizam so crni kurkuma, govoreJḱi buv, so cel me bog, zlato fabrika, prodažba na beli PALASH, osiguruvanje od 90 ezeroto, neograničen pari dožd sum RAM memoriJa Lalu Mamta formuli na falsifikat. Posledniot del od tezite sodrži vistinata na čuda i datum mudar kolekciJa na SATT broevi. Vo sledniot del na kompleksnosta se vklučeni vo'' ASIMIT Noto KI DHANWARSHA'' na prašanja se nad prosledeno so nilski konj 50 Paisa moneta, lav i CHIND četvrtina Ana, 1939-1964-1970-1982-1994-1995 eden rupi, obJavuvanjeto VI, ViktoriJa, četvrtina Ana i mnogu poveḱe za dupliranje i negovata identifikaciJa, grabež i penzionirani trgovci na dažbi prodavnica, rezervoarot za dramata na RAMPUT selanite i, isto taka, glasinite za pari dožd meǵu selanite. Pogovor sodrži se HATTAJODI, SIYARSINGI, Veer NUKH, kokoškata ubiec BHANWARMALI & GARUD i neJzinite testiranje, JaJce na buv-peahen i dynosour & polnenje i roberry preku moneta, šiše EIC 1818, alka vo sindžirot šemi, statutot na 8 metali, Lebo, pribor i Patta fabrika, aplikacii od odnapred inženering, grabež vo zlato preku dvoJno pari vo šest meseci i vo vrabotuvanjeto, reklamiranje vo vesti hartiJa na mobilni grabež, E grabež, E hawala itn posledniot del od tezata sodrži Satta broevi zaklučuva deka pobaral statiJa e nedostapen i na pobaruvačkata na raspolaganje stoki e nula. Na duplikat stoki ne može da bide proizveden od mene drugo sprotivno Nabavuvačot ne e isto taka dostapna. Postoenjeto na partiJata e isto taka son dali polnenjeto nitu e možno nitu hemiski postoi. Postoi samo grabež i glasini vklučuvaJḱi magnet i prozorec. Možebi toa e način da se uništi IndiJa celosno preku prenasočuvanje na podvizi vo neprofitni aktivnosti. So isklučok na gorenavedenite moJot prv istražuvanje'', ​​BAL PARYAWARAN'', d-r istražuvanje'', ​​UNICEF'', rast modeli istražuvanje na hartiJa ", pod obJavuvanjeto'', Tantra mantra''," aplikaciJa na odnapred inženering'','' opštestvo i sociJalna inženering'','' odnapred ekonomiJa'','' odnapred crtež i primena'', itn se moi fakti vo služba na opštestvoto.

Sidro (2): - Zošto se bara od vas da napiše mnogu i poveḱe od odredbata na člen na kralskoto semeJstvo prihod e podobar paket vo pesni, prikazni i voopšto knigi? Što e slučaJ na vašata narušuvanje osven na pišuvanje na budali?

Divesh Bhatt: - Jas go pišuvam samo vistinata i ništo lošo vo moJot razum. Dozvola na pišuvanje so greški ne može da bide dodelena od strana na moite roditeli. Jas gi počituvaat faktite, Ja govorat vistinata i pravam što da reče i veruvaat vo faktite. Ne sum vo možnost da se soberat 5-6 angliski Jazik, matematika ili sociologiJa knigi prosledeno so neobičen obJavuvanje + prevod i nebezbeden seks prikazni. Obezbeduvanjeto na kralskoto semeJstvo prihod ne e dozvoleno so moJot rabotodavcite, no može da se zabeleži deka sekoJa kniga vo svetot ne može da bide poveḱe vredni od bilo edna stranica napišan od mene. Povtorno, toa e predizvik za site za da se dokaže moJata dlaboka studii vo edno neobično, Jas ḱe se zapre natamošnoto pišuvanje. Toa e i pričinata da me bog namesto kamen statua od strana na defaulter menadžeri vklučuvaJḱi BABA na KHANDWA, PUSKAR i selanite na KORAPUT, KOTPAD i okolinata ANDHAR ORRISA. Jas finansiraat dva četiri trkala nano avtomobil + 2 motocikl da se olesni moJata slepi sledbenici i da pogodnost od niv da stignat do bog na vreme na Divali & EED.

Sidro (3): - Vie ste vinovni za povtoruvanje na materiJata i, isto taka, da se sugerira 120 / - grabež po 250 / - zarabotka.

Divesh Bhatt: - Vo vremeto na obJavuvanjeto na prvata kniga, Jas bev nedostapen vo IndiJa. Otidov na stranskite zemJi da Ja vidite testo način na istražuvački aktivnosti, no kako što Jas se vrati vo IndiJa, sum go videl moJot necelosni kniga obJavena od strana Randhir Prakashan, Haridwar kako ispratam moJot vodič KL Nishad (BHAIRAMGADI). Go prifaḱam nedostatokot na kvalitet i kvantitet, rezultiraše vo ušte edno izdanie vo seriJata na knigi. Povtorno može da se zabeleži ako toJ ne se naJde vrednost za parite, Jas ḱe se vratam Rs.250 plus Rs.120 ednakva na RS. 370 od moJot 25T + ...........

Sidro (4): - Procesot na nomenklaturata na vašite knigi (NASLOV) ne e naučna način.

Divesh Bhatt: - Porta vo crkovnata porta se vodat za isčeznati i maJmunite se nedostapni vo Bandra. Ako go napravam lažen da se podobri indiskiot da se molam da bide vo pravo, dali tie gi počituvaat? Ako Jas go pišuvam "pari ne može da se vrneše" seto toa da se prodadat? Ako ne se selled kako Javnosta da se čita? Ako ne se čita kako e možno da se sprovede operaciJa spasi IndiJa? Tie čitaat i zmeJovi, no grupa na razboJnici postoJano rumoring R.P. LP pratenik N.M. pratenik OGLEDALO kako vo prikaznata na gulab i DADI Wale BABA G. Bidete patrioti, nie ne ḱe se sooči samo vistinata, no samo bog, isto taka, po pauza. LOK Adalat tvrdi pisatelot da se stavi na naporna rabota nadminuva negovite fizički granici rezultati vo kvalitetot na izlez.

                                     EXTREME teško rabotnik

Sidro (5): - Ve molime kažete ni tvoe obrazovni kvalifikacii. Dali ste pravno pisatel ili budala? Što e na vrvot model?

Divesh Bhatt: - Jas zastana na prvata poziciJa vo učilišteto vo HSC, istovremeno premin PPT "na baza kvalifikaciite na inženering" prosledena so Amie (visoki tehničar) i diploma za umetnosti, kako i. Pod dozvola na rabotodavačot Jas povtorno zastana UNIVERZITET TOP ekonomiJa (zlaten medal). Osnovnite kvalifikaciJa na predavač UGC NET & VYPM SLET se dokažam kako praven pisatel i ovoJ intenzitet na vrvot na modelot i nano LS BS4 definirani sekira za da stignat do vrvot. Jas gi podnesoa moJata teza za "UNICEF'', tvrdeJḱi seksualna eksploataciJa kako dokumentaren foto dokaz, no zaludno poradi nepoznati GAY koncept so moJata žena vodič. Jas isto taka, predupredi NITHARI SLUČAJ da spasat deca so desetina životi, no nikoJ ne veruva moJot glas.

Sidro (6): - Ve molam poJasnete životot na decata vo detali?

Divesh Bhatt: - glupavi TANTRIK na dhamtari (chattisgarh) ne samo claimer pari dožd preku Jaže, no neJzinata zanimavaat so 25.000 / -, isto taka, vo gotovo. Edna grupa od 3 deca (vozrast meǵu 10 g do 16 g) predizvikani ubistvo na 12-godišna dete kako visi do smrt prosledena so ušte tri ubistva što rezultira vo proširuvanje na banda kako edna desetina od ozloglasenata kriminalci. Grupata ne možeše da sfati deka nikoJ ne e na kupuvačot i site se glasini, no oblast pulish otpušten 302, 304 IPC i go stavi na ubiJci zad dzidot na bastar zatvor kako što se obJaveni vo vesnicite. Vo beskraJnata sindžir na kriminal, ako Jas bev vo možnost da im se dobližime - bi možele da zaštedite na direktnite životi od desetina deca, vklučuvaJḱi zatvor posetiteli.Sidro (7): - Ti i samiot piJan MCDOWELL 20:00 do indults prosledeno so Nano poseta na primeroci so ovca od 12 broJ?

Divesh Bhatt: - Javnite službenici i birokrati se voobičaeno na korupciJa vo seḱavanjata na Mahatma Gandi ili PM, KO, B.M. itn praven sovetnik V.N. Gadgil na našiot edinstven dama PM eks. Indira Gandi vrši Deset milioni Pa Šema vklučuvaJḱi ezerce i ezeroto so iznenaduvački i za prelevanje na istite vo ramkite na sezonata za da se kandidira na sistemot na vrabotuvanje. Vsušnost zboruva na politikata beše dobitnik na Nobelovata no toa beše ili potcenuva ili protekoa vo bearcats, so što celiot na dokumenti samo. Vo istiot kontekst DKBRY za urbanite i suvo za ruralen luǵe ima za cel da se spasi IndiJa so proizvodstvo duplikat statii zašteda na IndiJa od strana na stranci i Angličani. Vo ramkite na ovie aktivnosti na zarabotka od 5000 / od Bablu Sahu sopstvenik na maksimum 100 MC investirani da se istražat od indiskiot uništuvači pokaža profitabilen ednaš, no koi se korisnici na Tata Indika patuvanje so voz od Andra lekarite da prodolžite kražba na edna desetina od oriz i češne zrna od merchandiser prodavnica? Tie se povtorno na žrtvite od ZHADI (377) i neboto poseti rezultati vo kogo luksuz, neveroJatno nema.

Sidro (8): - I kako da go napravite zeme biskviti vo Bolero?

Divesh Bhatt: - Koga ḱe se sooči intervJu za grupa na ne vozrasni defaulters vo natopi pari, tie planiraat da kupat Mahindra Bolero vo rok od 48 rabotni časovi na pr. vo četvrtok, što rezultira vo begstvo od sebe od strana molat nad iznosot HARI Peti vo nekolku minuti za doruček. Od načinot na koJ naletav goli bez ogledalo i levata dolna obleka, originalno i izvorno se podgotveni za aukciJa i Ganja šverceri se pokaneti so ŠkorpiJa. Ako provalnici se uspešni vo nivnata cel, tie gi kupite Xylo E 8, e mit. Ve molime naJdete lista na biskvit vozila za n.a.

KOMERCIJALNI VOZILA vozila vo lična sopstvenost

         alfa Bolero

         gio Reva

         Navistar ŠkorpiJa

         maxicab Tar

         Genio verito

         Maximo actyon

                tourister pretsedatel
korando, Kyron, Rexton, rodius, xuv 500 i ZLX m2dicor hibrid
         Jasno e deka Jas sum naJmnogu sekira indiski od Mahindra. Pa zatoa e preporačlivo ili da se zeme zlato biskviti ili da se zeme PAN (iku) vo komandant bez kruna kočnica, no na kraJ, ako se Jade Parle - Bolero e naJdobar.
Sidro (9): - Vie se bara da ljubezno rezimirame anketa namesto dolgo memorandum.
Divesh Bhatt: - Od spisokot na 12.500 mobilni broevi so ime i adresa pravam osigura deka site se defaulters isklučok bajrang.
Sidro (10): - hellow. ovoJ čovek e BAJRANG Baghel, bogot?
Bajrang: - Ova e faktot na sto ilJadnici rupii luǵe anketirani od strana na oficer i mi apstrahirani edinstveniot čest vo svetot, no može da se zabeleži deka negoviot sledbenik docna Anand Rajak - Mehaničko na dvoJnoto kilometraža bez dopiranje na motorot beše dosta veren. Drug blizok na nego se zalagaat KN Sing ne porazat sekoJ slučaJ, bideJḱi negovata praktika.
Sidro (11): - Sing Saheb e nedostapen no ve molime da ni kažete načinot na redovni uspehot na advokat.
Divesh Bhatt: - SekoJa ličnost vo biznisot e slepa ako konj priJateli bruto ona što toJ treba da Jadat? Jas sum sovetnik cum preveduvač na Sing Saheb, koe e rabotodavec od desetina Juniori i službenici. OvoJ advokat e aplikator na internet vo višokot i ima stotici na zakon knigi. Otprvin toJ zema studiJa na slučaJ prosledeno so postarite sovetuvaat vklučuvaJḱi Bilaspur i Vrhovniot sud pravnici. ToJ e sopstvenik na Suzuki avtomobili i motocikli, podarok od tatko vo zakonot i HeroJot Honda so moJot Nano obezbeduva pogodnosti vo približuvanje fakt. ToJ, isto taka, da se dobie obJekt na laptop Samsung so Samsung AC komora i poveḱeto od negovite beleška list se ili podgotveni od strana na mene ili odobrena od mene. Taka site odluki se vo korist na nego e taJnata na uspehot no toJ zema celata 100% taksi vo odnapred i ne postoi šansa za vraḱanje na nadomestokot za pobeda. Sega nekoi žrtvi tvrdat defaulter ili ne ownest no toJ e WAKIL broJ 1.
Ne propuštaJte BABA G KE PRAVACHAN no po pauzata.
          Pisatel tvrdi vreme zapostavuvanje!
Sidro (12): - Možete da potrae spienje časot, razbudi 10:00. Kako ḱe go dobiete vašiot mobilen dobiva non-stop 12 + ž rabotenje.
Divesh Bhatt: - Toa e točno deka Jas ne se razbudam vo posledno vreme. Ova e od pričina deka moeto vreme na povik e 9-12 časot. Na cela IndiJa liniJa za pomoš broevi za hendikepirani lica 09425636422 + 09926395795. Ovie broevi se naoǵaat vo moeto pismo rampa, pločka so imeto, služben pečat i, isto taka, na internet facebook.com. Ovie broevi se, isto taka, raboti vo scenarioto na intervJuto. Imam volonter pomagači vo istražuvanje i zvučnik + Pomošnik + Meson se veḱe dostapni vo moJot prag. Se obidov moJot naJdobar duri i od vrata do vrata usluga na site čitateli, no malku znaenje e dosta opasno, kako vo prikaznata za ABHIMANYU. Zatoa Jas se ostane na mobilen do bateriJata niska na povikuvačot i moi broevi se sekogaš zafaten vo momentot. Imam edna taJna Vodaphone broJ za lična upotreba. Nie može da se stavi mesto stroga cel da se zeme dozvola od sebe pred da vlezat vo moneta biznis.
Sidro (13): - A što e vsušnost beskraJniot zaklučok? na primer, se opiše IndiJa vo vašiot son?
Divesh Bhatt: - Postoi grupa na mobilni razboJnici da Jadat 17.000-83.000 na klient kako avans za finansii. Tie se obezbedi laptop vo vrednost od RS 6999, pa se DK Bhatt e polovina um za kupuvanje na istiot za R. 15.000. Grupata, tvrdi rešenie na bilo kakov vid na problem, vklučuvaJḱi doma konflikt, Satta, gadadhan i polnenje na moneta. Tie gi koristat E pošta id, HDFC proverka i site moderni kapaciteti na E plen. Tri broevi na živi mrtvi tela vo Geedam grad Chattisgarh, gore formuli (zlato) na traktor speciJalist, Manoj Dammur Rs.2500, 1360 vo magnet i grabež parrarel me upatiJa da se napiše vo dlaboki. NaJmnogu iskren čovek vo IndiJa (Bhagwan g) veli deka desetina od Jwellers vo glavniot grad na chattisgarh može da izbega pred Divali.
Sidro (14): - Vie bea obvineti za nebrežnost vo Javna rabota od strana na vašiot sub droben oficer vo 2002 godina. A lud oficer izvršil samoubistvo i SDO stana napraven. Što e ova drama? Ḱe se dobie ubav plata od 25 t mesečno i na F tip golema bungalov. Zošto da se obvrzat nebrežnost vo rabota?
Divesh Bhatt: - Vo tekot na procesot na univerzalna dokaz na hipotezi bara policiJata verifikaciJa za pasoš. Vo momentot komesar na policiJata, grad, Hoshangabad me čuvaat pod staratelstvo za 72 + časa. Ova beše pričina za mene otsustvo od rabota za edna nedela rezultiraše vo takvi obJasnuvanje vo šah so provalnik izveduvači tvrdi ograničeniot um na IndiJancite. Ako eden oficer stanuva luda po otpuštanje izvestuvanje za mene ili nekoJ se obiduva da se Jade hrana opredelena za ZINDA Gandi i se samoubiva, toa e narušuvanje na sistemot. Ako vreme čuvar vozi svoJot ciklus na železničkite ili odi na platforma so polovina um SDO ili prodavač na zelenčuk se sokriva zad avto Piggeo (nadaren od mene), site se posledica na sistemot. Interesno e da se napomene deka kučeto ne se zapoznaeni od rikverc vo vozila. Tie go videle site vozila vo napred raboti samo i praktikata na laenje go dobi od niv vo prirodata. Avtorot e voobičaeno za frlanje kučinja vo obratna nasoka. ToJ ima 15 godini iskustvo za takvi aktivnosti, no vo odnos na guru zuJat toa e da se napomene deka decata na 19-ot vek slušaše prikaznata za mlekarot i maJmun, želka i zaJak, dragi i kamila, itn, no sega dena vo 21 vek namesto kompJuterski i tehnologiJa, tie se dobiva praktična obuka na prozorecot, magnet, hirurgiJa i falsifikat. KoJ e DONGRE? KoJ e organizator na indiski rob? KoJ mu rekol na nužno na nilski konj vo 50 Paisa? KoJ izJavi da se napiše SATYAMEV JAYTE vo edna rupiJa na 1970 godina? Povtorno, toa e nevozmožno da se otkrie organizatorot na lažni valuta ili na različni tehniki na testiranje valuta na primer televizor, kruška, cevka svetlina. Vasko g gama i Angličanite bea delumno uspeh vo dobivanje na IndiJa rob tuku vo 2 časot godini. Taka, edinstvenata cel na moJata dlaboka istražuvanje e da se identifikuvaat problem meǵu selanite i investiciJa od 25 t mesečno od poslednata deceniJa zaklučuva sekoJa stranica na knigata da go zameni RAMAYAN, Mahabharat, BibliJata, Kuran, Geeta i toa e istoriski čudo za da go vklučite vo sekoJa biblioteka.
Sidro (15): - Što e upravuvanje so vremeto?
Divesh Bhatt: - 18 + ž rabotat so 100% efikasnost e upravuvanje so vremeto.
ObvineniJata se prodolžuva na Šri Bhatt i toa ne e možno za da gi trgnat od nego.
LOK Adalat obvineniJa D K Bhatt kako ošteteni Gunda.


Sidro (16): - Imame sluša deka ishrana e poveḱe od dvoJno od normalen čovek. Ušte ste gladni, zošto?
Divesh Bhatt: - Pred da vlezat vo vlada rabota, Jas bev Pappu PAHALWAN vo VidžaJ KompJuteri i klub, Hoshangabad (pratenik). Pogovor ishrana ostana visoka i stari potraga telo e znak na zgolemuvanje na znaenjeto. Sačin Tendulkar napraveni vek na vekovi, no sepak glad na traki, na ist način go pravam se soberat znaenje.
Sidro (17): - Ova znači deka piJat mnogu!
Divesh Bhatt: - Jas ne imaat piJan vo celiot moJ život. Jas isto taka ne sum zainteresiran za glad seks.
Sidro (18): - Vie ste vo brak, bi trebalo da bide pre veroJatna.
Divesh Bhatt: - Jas sum podgotven da se sluša defaulter, ne faitfull, trkač, Jade, izmamnik, lud, nonsence itn. Toa e povtorno da se zabeleži deka odložuvanjeto na brakot poradi semeJni pričini i BABAg se identični nomenklaturi.
Sidro (19): - Što e ova babababa?
Divesh Bhatt: - clearks se živealište na IndiJa od britanskoto vladeenje. Baba se naoǵaat na trotoarot vo blizina na stanicite imaat konfekcisko vlakna na liceto. Ovie Baba bea dobivanje na biznisot na Darma no tie faten falsifikuvanje na dvoJno pari. Sega ovie Baba se reburying Babu na 1-vi den od mesec preku posrednikot na inžener predizvikuva dolgoročni gubenje na verata na eden čovek na Baba & Babu.
Sidro (20): - Vie imate dadeno 5t, 5T, 12t, 11t korupciJa za d-r, pasoš, stranski patuvanje, uslovna kazna, promovira. bunglaw. koJ gi investirate 85h + 24 125.000 vo šiše, 8500 / vo PATTA, 70 80 časot vo Neel hemiski, 20T + nano vo RS. 10. Ti naJde 6t prodažba cena na 13t nabavnata vrednost cddeshmukh krstot pet 3 dragi. Vo ovoJ 6t ste platile 3t da ICICI firozabad za ponatamošni biznis i za ostanatite 3 t ve molime definira Dadar, Bhaikhala, Chinchpokli, Dahisar i Biowar avtobus stoJat
Divesh Bhatt: - Kako što rekov postoJat dva zamenici na rabota, ili nula ili znaeš. Jas izJavuvam deka vo inžener rabota 11 godina, ne sum stignat duri rs, 10 kako korupciJata. Jas ne zarabotuvaat pari pa duri i RS 5 vo moJata rabota i site moi kvalitetni dela bea vo otsustvo na donaciJa. Eden može da se proveri merenje kniga broJ 119 i 120 za deka so beležnik od 3500 / dadena od strana na izveduvačot da me ne kako del od korupciJata, no na nadomestok na China Mobile kupeni vo Delhi vredi RS 8500 /. OvoJ izveduvač Pande (G mora) ilustrira amerikanski metod na OOP + pottik, no zaludno poradi pričinata deka toJ predava vo piJan i toJ isto taka predloži da se meša var kamen so malku iznosot na Gips da se napravi alternativna cement i da se napravi gradežništvoto pod niska cena so visok kvalitet.
         Sega može da se sluša deka ovoJ 3 L promet može potrošil vo 10 L pari od moJata plata i rečisi polovina iznos na zarabotka vo prodažba na ovie stavki. OvoJ vkupen iznos nadminuva 15 sto ilJadnici rupii rupii i ovie se natopi investicii za da se spasi IndiJa.
         Ovie iminja se slušavme kako na nekoi železnički stanici, kade što go naJdov tri novi vleguva na moneta biznis, vo koi edna beše LAMBU, a drug beše TINGU. Tie mi kažaa da Ja posetite internet da se vidi 9 inči oriz vlečenje sad, se zanimavaat so 1 t crore, znak treba da se prezemat 10 crore pred sabota. Mu rekov na R.P. da Hota hi nahi toJ, C do Hota hi nahi toJ, Gorakhpur e 3 dena raboti so voz, denes e ponedelnik .............! Lambu g reče Aero avion zema na 6 časa, isplata e da bidat sobrani od strana ček .................! sega Tingu G mene bi trebalo na ZANDU.
         Na ist način otidov AJMER na makkamadina na IndiJa za beskraJni obratna da kupite 2 parče 3 dragi krstot 5 vo 15.900 16.700 22.000 trošoci. Vo taa valuta eden od dragi sedeše beše gluposti pričina. Bilo koJ način dve stari lica na vozrast od 65-70 godina vo koJ beše bengalski, čie priJatelstvo beše na 65 godini, živeel vo biover rečisi 70 km od Ajmer, me povika da doJde. Kako stignav na gradot, velat tie imame purchased12 knigi od Munna kabadi. Site sodržani mobilen broJ na pisatelot, nie propuštite narekuva za site. 6 uspea da stigne do moJata noga od utro, dve se na železničkata stanica i dva se vo avtobusot stoi. Eden ḱe doJde od strana na aero avionot i si došol 2 časa docna. Zadovolstvo ni e da ve odnese od nazdarovJe Chowk. Sega so isklučok na nepotrebni predavanja, sum videl stotici Dadar stilizirana valuta, tie izJavi eden rupi beleška potpišana od RA NA Malhotra može da Ja prodade edno parče vo RS nula, dve parče vo RS NULA tri parče vo RS nula, četiri parče vo RS 5 Lat pari no tie zaboravaat deka partiJata ne postoi. Seks speciJalisti se Javite na Illahabad (UP) za magnet, Javete se na lekar za prav HAJMOLA vlečenje oriz do 9 inči minatata nedela, dve ustata zmiJa na Bulandshahar, obemna rabota na teren i kontinuirano istražuvanje so non-stop rabota me natera samo ovlasteno lice da se napravi telefonska liniJa za pomoš no Jas sum povtorno zbuneti da se naJde na količestvoto na moneti um vo opšta selanec. Grabež vo magnet moneta pokraJ ezeroto od strana na inžener koJ se konstruirani taka što funta, ostavaJḱi kokos prodavnica biznis za R. 10 dve paun, propušten povik od indult za kupuvanje na istiot i adiwasi plen me zbuneti, koJ e MaJa. MoJata kontinuirana faller zbuneti što Mayawati ne e cm, taa se naoǵa vo Ganga rekata, no taa ne e pari, kako Laxmi Bai naJde vo Jhansi cantt. vo RS. Hari Peti.
Sidro (21): - Vie se tepani tri broJ na policaJci vo Thana na Tana, eden zastapnik vo okružniot sud, dvaJca lekari vo bolnicite, dve selanite vo ulica i, isto taka, vašite službenici vo kancelariJa. Ova nedelno obnovuvanje tvrdi deka krivična na IPC 294
Divesh Bhatt: - Kako što znaete deka bev menadžer i proizvoditel cum prodavačot na ladilnikot i Jalpari motorni pred vladata inžener, no zakup na ostatokot finaced ime nedela od strana na budali. PolicaJcite me beated i eated moJot nos kako na Indira Gandi, počuvstvuvav 20 na onie 19. Lekarite uživaa sonot na moJot kidni prodažba. Ova 16 godini LLB student sonuvav i presmetuva dobivkata na dete so prodažba vo kamilata trka vo Arapite i selanite bea živealište na maJa država UP. Sega imaJte na um ḱe pobedi na kompJuterski prodavač vo prodavnica, prodavač na zelenčuk vo avto, defaulter fabrika menadžeri vo nivnoto mesto na živeenje cum šiše proizvodstveni pogoni. IndiJa e topkata, trkalanje od patekata, gi začuvate vo sprotivno ḱe padne. Jas se affraid na 25 tip policaJci, 50 vid TI i 5-10 SP-DSP bideJḱi zaštitata e drugo prašanje vo sekoJ slučaJ.
Sidro (22): - Vie skrši bravata na vašata kancelariJa i na 07 LIG, H 18, G2 G35, F2 i isto taka gi definiraat MIG II 36, HIG 378, 11 br. Makan i lift wala bunglaw.
Divesh Bhatt: - Jas bev samo posrednik vo vleguvanje vo nova zgrada, kako za na usna naredba na Okružniot kolektor. LIG 07 e hram na moneti biznismeni, H18 e izletničko mesto za prikazna na eden par na časovi, G2 e rezidenciJa na 2500 / defaulter, G35 beše dvoJno zaklučena, namesto na kršenje kako na G38 i na kraJ F2 e edinstveniot nadomest na kolektorot da bide domaḱin na čitatelot i sledbenici, a isto taka centar na grupata ishrana. MIG36 i 11 nema Makan se napraveni od strana Sada i 378 e za iznaJmuvanje sopstvenost bungalov. Lift wala Bunglow zad kolektor bungalov e zaednički potfat son na sebe so pobornik KN Sing, koJ beše izgradena nov ustav vo koJ toJ go obJasnuva IPC 448.
Denes taa se povtorno obvinet za Divesh Bhatt deka toJ zboruva mnogu, no zaludno.
Sidro (23): - Vie izvršat KRAVJO ..................
Divesh Bhatt: - krava naJde levo, no ako sopstvenikot na kravata (policaec) gi ispolnuva, go tepale mnogu.
Sidro (24): - Vie izvršat ako 5 tesno ...............
Divesh Bhatt: - Ako 5 e ispraven, toa e se zanimavaat od 220 arapskite suma na pari. Ako SATYAMEV JAYTE napišani vo predniot del, toa e se zanimavaat od 30 tc. Ako 1995 pečateni, toa e se zanimavaat od 1l dolarot i ako Aero avion stanuva nesreḱa kako gi otkrivame glavnata ploča, vo napisot može da čini 17.725 K no toa e mora da bide prisustvoto na laenje kuče vo koi što Jadat beleška namesto ovčo i toaleti isti.
Sidro (25): - deka kučeto ................
Divesh Bhatt: - kuče na ulica Jade 15000 suma na pari. Sega sedat i da čekaat da latrine na kučeto, bideJḱi toJ ḱe se izvleče samo pari.

Sidro (26): - Ova znači deka ḱe izvršat mnogu, no zaludno.
Divesh Bhatt: - Vo ciklusot na moneti igra toa e politika da se bara stokata koJa ne se na raspolaganje i ako nekoJ vid na stoki se naJde vo pazar vo blizina na Ganga rekata, glupavi lica izvršat mnogu mu nedostasuva vo toa. Formulite na prevozot se formulirani za da go uništi celiot sistem, no nikoJ ne e na kupuvačot. Site živi maži se naoǵaat vo eden ciklus na budala-mediJator-tester-finansier lica, no partiJata ne preživee vo minatata godina. Počituvani maJmun brend maži, mislam, RS 1 ne e dovolno da se kupat lekovi od maJkata. Rs, so greJs 5 ne e sposoben dovolno mleko kupuvanje za bebeto. Dve i pol rupii ne e validna pari. Rs, so greJs 10 zatečen vo dve paun i RS 100, ako sodrži orel ne može da se kandidira vo pazar se dolži na ogromniot 4 golemina. Nie ne možeme da se stavi medicina na maJka vo 3 kilogrami šišeto i aslso ne možat da piJat voda vo toa. Na šišeto ne e pasoš na Pakistan i ako se napraveni so kofata, može da se fateni vo šverc. Znači, zošto e ova želni i glad? Znaete deka polovina od našata populaciJa e ženi i polovina od niv se deca. Toa e politika na Angličanite da ne preživee IndiJa so naviknuvanje na komonvelt, kriket, pol, satt, moneta i šiše do 20% rabotat lica. Ve molime čest moJata dlaboka studii vo sprotivno nie ḱe potpolno go uništi. Ova e zaklučokot od moite knigi.
Sega nie ḱe go testira rezultat na Javnosta po pauza.
Sidro (27): - Sega molam citiram poraka do Indiskiot preku ovoJ forum.
Divesh Bhatt: - Za da go otstranite glasina na pari dožd, postoJat samo alternativi za razmenata na sistemot ili da se dizaJnira valuta so DK Bhatt slika. Ova isto taka ḱe predizvika rešenie za crni pari i inflaflation so ekonomska ednakvost, kako i.
Sidro (28): - Koi se vašite očekuvanja od strana na Vladata preku ovoJ forum?
Divesh Bhatt: - Od Dantewada e naxal oblast, toa e mora da imaat policiska zaštita za site nas TEEN Murti.
                                              VOLCABILIRY
Primer: - Nabavuvač na moite knigi, internet korisnici, gledačite i Javni prinudeni na moneti biznis.
ZHANDUBAM: - organizator na 6-8 lica, trošoci pari
Nabavuvač: - Nedostapni gola BABA izvršat 20 L na 20.
BOLOBABA: - Zaraboteni 6 L, bara Deshmukh čičko.
Rezervoarot na Rampur: - Toa e posledniot sozdavanje na tatko mi.
Pacientot na Kolhapur: - prebaruvanje bliznak za parite dožd ne na goooooo. Tie se obvrzani da gi prenesat Bareli od Agra Vednaš. Ostatokot od detalite na prašalnikot može da se naJde vo moite knigi.
                                             PRAŠALNIK
1 - Samo son - Samo RS. 1 IndiJa .......
2 - Hobi - Biskviti vo Bolero
3 - Drama - rezervoar drama SHOLEY film
4 - Vozila sonuvav - Xylo E 8 crveni i Bolero m2dii
5 - film - Daulat Ki Jung
6 - HeroJot `- Tatttttttti ........ Kapoor
7 - Gadi - Platina ATCT
8 - Pakwan - khyali pulao
9 - Izbor logoto - Fati dolna obleka
10 - životnite - nilski konj i dragi
11 - Ptica - Peahen & orel
12 - King - CDDeshmukh, RA na Malhotra, JP TeJlor
13 - doktor - Kostenurka speciJalist Asim
14 - Korata - Nano patuvanje
15 - Knigi - 1. '90 Crore Ki barsaat "
                                                      2. "Asimit Noto Ki dhanwarsha"

                                              CONLUSION

        Go forumot negira site obvineniJa vo tekot na pisatel. Taa tvrdi da se zadrži na fizička i mentalna rabotna sila do granica vo parametrite za izlez pokvalitetno rabota. Go forumot sugerira na gledačot da Ja napušti moneta igra vednaš i naredbi 09425636422 + 0992695795 kako i site telefonska liniJa za pomoš IndiJa za sekoe prašanje. Na forumot ḱe se obide policiska zaštita na grupata i da se znae detali od akciJata ve molime Javete se Randhir Prakashan za kupuvanje na knigi na pisatelot. Site prava se zadržani od strana na Ricepullers.in Helpline NE. : 09425636422, 09981011455 E-pošta: dbdkbhatt39@gmail.com